HaberlerİranOrtadoğu

Clinton’un iddiaları gerçek dışıdır

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Menuçehr Mutteki, ABD dışişleri bakanı Hillary Clinton’un İran konusundaki iddialarının gerçek dışı olduğunu söyledi.

Mutteki, ABD dışişleri bakanı Hillary Clinton’un, ABD hükümetinin siyasetlerine karşı gerçeklerin üstünü örtmek için bir takım gerçek dışı iddiaları ileri sürdüğünü söyledi.

Bölge halkları, bölgenin önde gelen şahsiyetleri, bölge ülke yetkilileri, Amerikanın fitne ve yönlendirici siyasetlerini çok iyi bildiğini hatırlatan Mutteki, “Amerika, kamuoyunu yönlendirerek, bölgede izlediği kirli siyasetlerinin üstünü örtemeye çalışmaktadır dedi.

Amerikanın, Lübnan, Gazze, Irak ve Afganistan stratejilerinin başarısız olduğunu belirten İran dışişleri bakanı Menuçehr Mutteki, Amerika Lübnan, Gazze, Afganistan ve Irak siyasetlerinde başarısız olmuş, içeride, ekonomik krizle boğuşmaktadır. Amerikan yetkilileri içerideki krizin üstünü örtmek amacıyla dış kriz oluşturmak istemektedir. Ülkelere karşı asimetrik-psikolojik savaş yürüterek, kamuoyunu yönlendirmeye çalışmaktadır diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.