HaberlerİranOrtadoğu

Clotilde Reiss hakkında henüz karar çıkmadı

İran son kargaşa olayları bağlamında gözaltına alınan Fransız Clotilde Reiss’in savunma avukatı, mahkemenin henüz Reiss hakkında hiçbir karar vermediğini bildirdi.

Fransız tutuklu Clotilde Reis’in savunma avukatı Dr Muhammed Ali Mehdevi Sabit, Reis’in son durumuyla ilgili gelişmeler hakkında bilgi almak isteyen muhabirimize “Clotilde Reisr, 3 milyon dolarlık kefalet parası karşılığında serbest bırakıldı, ancak ilgili mahkeme henüz Reiss hakkında hiçbir karar vermiş değil” şeklinde konuştu.

Reiss hakkındaki incelemelerin henüz tamamlanmadığını, dolaysıyla mahkemenin de son durumu beklediğini belirten savunma avukatı Mehdevi Sabit bu konuda ayrıca “Mahkeme kararı belirlenmeden, Clotilde Reiss, İran dışına çıkamayacaktır” diye iave etti.

Fransız Clotilde Reis, İran 10. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardında çıkan kargaşa olayları arasında bulunarak İran İslam Cmhuriyeti milli güvenliğine karşı girişimlerde bulunmak, ayrıca bu kargaşa olayları hakkında bilgi, haber ve görüntüler toplamak ve onları Fransa’nın Tahran Büyükelçiliğindeki Bilim Ateşesi aracılığıyla yurt dışına göndermek suçundan Tahran Genel ve İslam İnkılabı mahkemesinde yargı önüne çıktı. Kısa bir süre sonra da kefalet parasını ödeyerek serbest bırakıldı. Reiss halihazırda Tahran’da Fransa Büyükelçiliğinin kefaleti altında bulunmakta.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.