AvrupaHaberler

Clotilde Reiss’in yargılanması uzun sürecek

Fransa Dışişleri Bakanı bir muhabire verdiği demecinde İran’da kargaşa olaylarına karışmaktan yargılanan Fransız Clotilde Reiss’le ilgili olarak “Muhtemelen Reiss’in yargı süresi beklediğimizden daha uzun olacak” dedi.

Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner, dün “France İnfo” adlı haber kanalına verdiği demecinde, İran’da son kargaşa olaylarına karışmaktan yargılanan Fransız Clotilde Reiss’in durumuyla ilgili bir soruyu cevaplandırırken “Ramazan ayının başlaması, mahkemelerin kalabalık olması veya İranlı siyasi yetkililerin konuya ilgi göstermemeleri nedeniyle muhtemelen Reiss’in yargılanma süreci beklediğimizden fazla uzayacak” şeklinde konuştu.

Bernard Kouchner bu hususta ayrıca “Hali hazırda Reiss’in en erken süre içerisinde yargılanması için çaba göstermemiz gerekiyor. Tabi ben Clotilde Reiss’in bu olayda suçsuz olduğundan eminim ifadesini kullandı.

Kouchner daha sonra Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın İran ziyaretiyle ilgili olarak “Esad’ın arabuluculuğu nedeniyle kimse, Clotilde Reiss’in hemen serbest bırakılmasını beklemiyor” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.