İran

Cov İran Bereket aşısı faz 3’e geçti

İranlı uzmanların geliştirdiği Cov İran Bereket adlı korona virüs virüs aşısı klinik test aşamasında faz 3’e geçtiği açıklandı.

Muhabirimizin haberine göre Cov İran Bereket aşısı bugün düzenlenen törenle enfeksiyon hastalıkları uzmanı ve bu projenin gözlemcisi Dr. Minu Muhriz’e verilerek faz 3 aşamasına geçti.

Bu aşamanın da başarılı bir şekilde geri bırakılması ile birlikte İran’da genel aşılama programının zemini hazırlanacağı belirtildi.

Muhabirimize konu hakkında açıklama yapan Dr. Minu Muhriz, Cov İran Bereket aşısı güvenlik bakımından olumlu sonuç aldığını belirterek, şimdi fabrikada gerekli altyapı hazırlandığını ve yakında bu aşının yüksek düzeyde seri imalatı başlayacağını kaydetti.

Cov İran Bereket aşısının klinik test aşamasından sorumlu Dr. Hamed Hüseyni de yaptığı açıklamada, önceki aşamaların sonuçlarına dayanarak son 24 saatte birçok vatandaş aşının kendilerine uygulanması için gönüllü olduğunu belirtti. Hüseyni, faz 3 İran’ın altı eyaletinde gerçekleşeceğini, bu aşamada aşı 20 bin gönüllüye uygulanacağını ifade etti.

Muhabirimizin haberine göre şu ana kadar 32 bin vatandaş Tahran, Kerec, Meşhed, İsfahan, Şiraz ve Buşehr eyaletlerinde faz 3 için kayıt yaptırdı.

Cov İran Bereket klinik testin ikinci ve üçüncü aşamalarında %91 güvenli sonuç verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.