FilistinHaberlerOrtadoğu

Cuma Günkü Gösterilerde Şehit Olan Genç Törenle Toprağa Verildi

Gazze Şeridi’nde onlarca Filistinli Cuma günü gerçekleştirilen Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri sırasında işgal güçlerinin açtığı ateşle şehit olan Filistinli genci dün (18 Ağustos Cumartesi) törenle toprağa verdi.
 
Rafah kentinin doğusunda sınıra yakın bölgede düzenlenen gösterilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu şehit olan 26 yaşındaki Saadi Muammer’in cenaze törenine katılanlar cenaze namazını kıldıktan sonra şehidi kent mezarlığına defnetti.
 
Şehidin naaşı Han Yunus’taki Avrupa Hastanesi’nden alınarak ailesinin son kez görmesi için Rafah’ın kuzeydoğusundaki En-Nasr köyündeki evine götürüldü. 
 
Gazze Şeridi’nin doğusunu 1948’de işgal edilen topraklardan ayıran sınıra yakın bölgelerde Cuma günü öğleden sonra yapılan gösterilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu iki kişi şehit oldu ve 60 kişi yaralandı.
 
Gazze halkı 30 Mart’tan bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürürken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.
 
Gazze Şeridi’nin beş vilayetinin doğu bölgelerinde sınıra yakın noktalarda kurulan dönüş kamplarında toplanan Filistinliler barışçıl bir şekilde gösteri yapıyor.
 
İşgal güçlerinin Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılanlara açtığı ateş sonucu bugüne kadar 22’si çocuk 158 kişi şehit oldu ve yaklaşık 17 bin kişi de yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.