HaberlerİranOrtadoğu

Cumhurbaşkanlığı adayları oylarını kullandı

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve 10. dönem cumhurbaşkanı adayı Mahmnud Ahmedinejad bu sabah Cuma günü Tahran’da oyunu kullandı.

Ahmedinejad, 10. Cumhurbaşkanlığı ve Liderlik Uzmanlar Meclisi”nin orta dönem seçimleri ile ilgili oyunu bu sabah Cuma günü Tahran”ın Efseriye camisindeki 1926 sayılı sandığa kullandı.

Ahmedinejad oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada. halkın sahnede olması ile daha büyük işler başarmanın mümkün olacağını ifade etti ve seçimlerin İran halkına hayırlı olması dileğinde bulundu.

10. Cumhurbaşkanı adayı Mir Hüseyin Musevi, dakikalar önce Tahran’a bağlı Şehri Rey ilçesinin İrşad camiinde bulunarak kendi oyunu kullandı.

Musevi, eşi Zehra Rahnavar”la birlikte Tahran”a bağlı Şehri Rey ilçesinin İrşad camiine gelerek, 10. Cumhurbaşkanlığı ve Liderlik Uzmanlar Meclis”nin orta dönem seçimleriyle ilgili kendi oyunu sandığa attı.

Musevi oyunu kullandıktan sonra yaptığı kısa açıklamada, halktan sandıkların başına giderek oylarını kullanmalarını istedi.

10.Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin adaylarından Mohsen Rezayi bu sabah Tahran’ın Cemaran bölgesinde oyunu kullandı.

Rezayi oyunu kullandıktan sonra yaptığı kısa açıklamada seçim sonucunda seçicelecek Cumhurbaşkanına hem kendisi hem de taraftarlarının saygılı olacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı adayı Hüccetül İslam Mehdi Kerrubi bu sabah oyunu kullandı.

10. Cumhurbaşkanı adayı Hüccetül İslam Mehdi Kerrubi, bu sabah Tahran”daki Hisar Buali camiinde bulunarak 66 numaralı sandığa oyunu kullandı.

Mehdi Kerrubi”yi kurmayları eşlik etti ve onlar da oylarını bu sandığa kullandılar.

Kerrubi yaptığı kısa açıklamada, halkın seçimi hassasiyetle takip ettiğini ve bu dönem Cumhurbaşkanlığı seçiminin istisnai bir seçim olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.