FilistinHaberlerOrtadoğu

Daha fazla siyonist asker esir alınmalıdır

Filistin Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, işgal devletinin zindanlarda tuttuğu binlerce Filistinli esiri serbest bırakması için direniş gruplarından daha fazla Siyonist askeri esir almalarını istedi.

Dr. Ahmed Bahr bu açıklamalarını, Gençlik ve Spor Bakanlığının, Esirlere Yardım Komitesiyle birlikte dün akşam (26 Nisap Pazartesi) Gazze’de Meclis bahçesinde Adalet Bakanı Muhammed Ferac El-Gul, Gençlik ve Spor Bakanı Basim Naim ve Emniyet Genel Müdürü Ebu Ubeyde El-Cerrah’ın da katıldığı mum eyleminde yaptı.

Siyonist zindanlarda bulunan esirlerin yanında olmanın bir vatandaşlık görevi olduğunu belirten Bahr, Filistin Meclisinin esirlerin yanında yer aldığını ve sonuna kadar kendilerini desteklediğini ifade etti.

Esirleri serbest bıraktırmak için Meclisin içerde ve dışarıda aktif olarak çalıştığını belirten Bahr, esirler meselesinin Filistin Meclisinin öncelikli meselesi olduğunu sözlerine ekledi.

Eyleme katılan çocuklar da ellerinde taşıdıkları dövizlerle Siyonist zindanlarda bulunan 330 çocuğun derhal serbest bırakılmalarını istediler.

Siyonist zindanlarda 10 bine yakın Filistinli esir bulunuyor. Esirler arasında kardın, çocuk, yaşlı ve hastalar da var. Hamas hareketi direniş gruplarının elinde bulunan Siyonist asker Gilat Şalit’in serbest bırakılmasına karşılık zindanlarda kadın, çocuk, yaşlı, hasta ve ağır mahkumların serbest bırakılmasını istiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.