FilistinHaberlerOrtadoğu

Dahlan son operasyonu yapanların peşine düştü

Filistin Hükümeti İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı, Fetih’in darbeci kanadının başı ve düşmanın bir uzantısı durumunda olan Muhammed Dahlan’ın, işgal ordusundan üst rütbeli bir subay ile bir askerin ölmesine ve birkaç askerin de yaralanmasına neden olan Han Yunus operasyonunu yapanların kimliklerini öğrenmek için Gazze’de bulunan yakınlarından yardım istediğini belirtti.

Bakanlığın basın bürosundan bugün (30 Mart Salı) konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Fetih’in darbeci kanadının başında bulunan Muhammed Dahlan’ın akrabalarından olan, daha önce Koruyucu Güvenliğin bünyesinde çalışan ve halen Han Yunus’ta ikamet eden M.A. adındaki subayın gönüllü olarak bakanlığın merkezine gelip yetkililerle görüşmek istediği belirtilerek, bakanlığa gelen şahsın şu açıklamalarına yer verildi: “Han Yunus operasyonunun yapıldığı gece, geç saatlerde Dahlan beni aradı ve acilen eylemi yapanların isimlerini, hangi örgüte mensup olduklarını, nerede ikamet ettiklerini, kullandıkları araçların plakalarını ve renklerini, şahısların uğradıkları yerleri ve telefon numaralarını kendisine iletmemi istedi. Ayrıca bana Han Yunus’ta bulunan Hamas ve Kudüs Müfrezelerine mensup bazı şahısların isimlerini vererek bunların ikamet adreslerini ve evlerinin krokilerini çizmemi de istedi. Dahlan bu bilgileri önemine binaen acilen istediğini de söyledi.”

Filistin halkından Dahlan ve çetesiyle çalışmamalarını ve onlara direniş mücahitleriyle ilgili bilgi vermemelerini isteyen İçişleri Bakanlığı, bu tür bilgilerin herkesten önce işgal rejiminin hizmetine sunulacağını ifade etti.

Dahlan ve çetesinin düşman adına yaptıkları hizmetler nedeniyle adaletin önünde hesap verecekleri günün geleceğini belirten bakanlık, Filistin halkının bu çetenin ihanetini kesinlikle unutmayacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.