FilistinHaberlerOrtadoğu

Dahlan’ın ajan olduğu yeniden belgelendi

Meşru Filistin hükümeti İçişleri Bakanlığı, “El-Fetih” Hareketi Merkez Komite üyesi Muhammed Dahlan’ın Filistinliler aleyhine İsrail için casusluk yaptığı ve Tel Aviv’le işbirliğinde bulunduğunu ispatlayan yeni bir dosyayı ifşa etti.

Meşru Filistin hükümeti İçişleri Bakanlığı dün bir bildiri yayınlayarak, “El-Fetih” Hareketi Merkez Komite üyesi Muhammed Dahlan’ın Gazze Şeridi’ndeki bir yakınından elinden gelen her yola başvurarak geçen Cuma günü Gazze Şeridi’nin güneyindeki “Han Yunus” bölgesinde İsrail askerleri karşısında direnen Filistinli güçler hakkında ayrıntılı bilgi toplamasını istediğini açıkladı.

Geçtiğimiz Cuma günü öğleden sonra Katil İsrail Ordusuna mensup birliklerden biri Han Yunus’un doğusundaki “Absan” bölgesine saldırmışlardı. Ancak Filistinli direniş güçlerinin Siyonist İsrailli saldırganlar karşısında direnmeleri üzerine katil İsrail askerlerinden 2’si öldü ve bir grubu da yaralandı.

Aynı bildiriye göre, Muhammed Dahlan, Filistin sözde Özerk Teşkilatına bağlı Caydırıcı Güvenlik Organının eski Subaylarından biri olan söz konusu yakınından “Absan” bölgesi operasyonunda İsrailli askerler karşısında direnen, onları yaralayan ve öldüren Filistinli eylemcilerin ikamet yerleri, hangi gruba bağlı oldukları, kullandıkları arabaların renk ve plaka numaraları, gidip geldikleri yerler ve hatta mümkün olursa cep telefon numaralarını öğrenmek gibi geniş bilgi toplamasını istedi.

Yine aynı bildiriye göre, söz konusu eski Güvenlik Subayı şahsen gönüllü olarak meşru Filistin İçişleri Bakanlığına başvurarak Dahlan’ın bu şekilde kendisinden bilgi istediğini ifşa etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.