ArabistanHaberlerİranOrtadoğu

Dehgani: Suudi Arabistan, İran’ı istikrarsızlaştırmak peşinde

İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkan Vekili, Suudi Arabistan’ın bölgede Siyonist rejim ve ABD’nin politikasını takip ederek, İran’ı istikrarsızlaştırmaya çalıştığını belirtti.

Kemal Dehgani bugün İSNA haber ajansına yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’ın teröristleri desteklemek ve etnik ve aşiret temelli anlaşmazlık çıkarma gibi türlü yöntemlerle, İran İslam Cumhuriyeti’nin istikrarsızlaştırmaya çalıştığını ifade etti.

İslami Şura Meclisi Ulusal Güvenlik Komisyonu Başkan Vekili ayrıca, Suudi Arabistan’ın İran’daki son kargaşalara temasla, Suudi basının Amerikan-Siyonist medya ile birlikte bu kargaşaları destekleyerek, İran’ın güvenlik durumunu vahim olarak göstermeye çalıştığını kaydetti.

Dehgani, İran İslam Cumhuriyeti’nin Sudi Arabistan’ın aksine ABD ve Siyonist rejimi Müslümanlar’ın bir numaralı düşmanlı olarak gördüğünü, Suudi-Siyonist-Amerikan bloğunun İran ve İslam dünyasına karşı girişimlerinin yenilgiye mahkum olduğunu belirtti.

Amerikan ve Siyonist ve Suudi rejim yetkilileri ve medyası, İran’da bazı noktalarda son günlerde düzenlenen eylemleri suistifade ederek, bu eylemleri kargaşa ve kaosa sürüklemeye büyük gayret gösterdiler.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.