FilistinHaberlerOrtadoğu

Demokrasi, ABD ve dostları kazandığı zaman saygı görür

Milletvekili Dr. Hasan Harişe, 25 Ocak tarihinin Filistin demokrasisi(!) için üzüntü verici bir tarihe dönüştüğünü belirterek, “Filistin halkı bu tarihte ABD ve Avrupalıların hoşnut olmadığı liderleri seçtikleri için bu hakkın kendilerinden gasp edildiğini gördü” dedi.

Harişe sözlerini şöyle sürdürdü: “ABD, Avrupa ve Filistin yönetiminin onayladığı seçimlerde Hamas Hareketi başarılı çıkınca bu kez sonuçları reddetmeye, bununla yetinmeyip seçimleri kazanan siyasi iradeye ve onu seçen Filistin halkına siyasi ve ekonomik ambargo uygulamaya başladılar”.

Harişe, “Aslında ABD ve Avrupa ülkeleri Filistin halkına şu mesajı verdi: Demokrasi, ABD dostları kazanırsa saygı görür, başkaları kazanırsa bu demokrasi asla saygı görmez ve kabul edilmez” şeklinde konuştu.

Çok ağır bir tecrübe yaşadıklarını belirten Harişe, Siyonistlerin de Meclis’i devre dışı bırakmak için yoğun çaba harcadığını ifade ederek şöyle söyledi: “Siyonist işgal devleti de Filistin Meclisi’ne darbe vurmak için harekete geçti ve dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş bir barbarlıkla vekilleri tutukladı. Aralarında Meclis Başkanı’nın da olduğu 42 vekili tutukladı. İki yıl sonra serbest bırakılan vekiller Meclis’i tekrar aktif hale getirmek istedilerse de bu kez iç bölünme engeline takıldılar”.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.