FilistinHaberlerOrtadoğu

Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi Kerry’nin Ziyaretini Protesto Etti

Filistin’de faaliyet gösteren Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi, Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Batı Yaka’daki Filistin Yönetimi’ni ziyaret etmesini protesto için yaptığı eylem Abbas güçleri tarafından engellendi.

Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi taraftarlarının Ramallah’ın ortasında bulunan İbni Rüşd Meydanında toplandıktan sonra Kerry’nin ziyarette bulunduğu başkanlık binasına yürümek istediğini, ancak Abbas’a bağlı güçlerin eylemcilerin binaya yaklaşmasına izin vermediğini belirtti.

FİEM muhabiri ayrıca, göstericilerin görüşmelerin aleyhinde sloganlar attıklarını, Filistin Yönetimi’nden görüşmelerden çekilmesini talep ettiklerini ifade etti.

Cephe adına basın açıklaması yapan hareketin resmi sözcüsü “Bu gösteri, Amerika Dışişleri Bakanın Kerry’nin çantasında Filistin halkının hakkını gasp etmek, işgalciye tam destek vermek, kendilerinin öngördüğü bir anlaşmayı dayatmak, hayali olan ekonomik barışa karşılık Kudüs, mülteciler, yerleşim birimleri ve sınırlar gibi önemli dosyaların çözümünü ertelemek için getirdiği projeyi reddetmek amacıyla düzenlendi” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.