HaberlerİranOrtadoğu

Deniz kuvvetlerimizin gücü anlatmakla bitmez

İran Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Ali Fedevi, uluslararası ve serbest sularda ABD ve yandaşlarının İran gemilerini denetlemeye kalkıştıklarında İran ise denizde gerekli tepkiyi göstereceğini ifade etti.

İran’ın güney kıyılarında yer alan Bender Abbas limanında düzenlenen Devrim Muhafızları Güçleri Birinci Bölge Komutanı’nın devir teslim tören çerçevesinde demeç veren İran Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Ali Fedevi, ABD ve yandaşlarının İran gemilerine yan bakmaya cüret edemeyeceklerini, kanun dışı karar çerçevesinde Fars Körfezi’nde ve Hürmüz Boğazı’nda böyle bir ahmakça eyleme giriştiklerinde İran’ın denizde onlara uygun tepkiyi göstereceğini ifade etti.

Tuğamiral Fedevi, Devrim Muhafızları’nın imkanlarını 20 yıl öncesiyle kıyaslanamayacağını söyleyerek, halihazırda bu gücün techizat ve imkanlar açısında çok yüksek potansiyellere sahip olduğunu, düşman saldırısına yönelik karşılık vermeye güçte olduğunun altını çizdi.

Tuğamiral Fedevi, Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri’nin savaş gemileri, denizden kıyıya ve denizden havaya füze sistemlerinin yanısra deniz komandoları ve askerleri de her çeşit göreve hazır olduklarını açıkladı.

Kendisini süper güç olarak gören ABD’nin bu iddiası İran, Afganistan, Irak ve Filistin gibi ülkelerde kabul görülmediğini belirten Tuğamiral Fedevi, sözde süper güç olan bu ülkenin gittiği her yerde hüsrana uğradığınu kaydetti.

Tuğamiral Fedevi, inkılab, velayet düzeni, şehitlerin kanları ve Devrim Muhafızları’nın inkılabın koruyucusu olduğu bereketiyle, Devrim Muhafızları’nın gücünü anlatmaya bitmek bilmediğini, halihazırda yüzlerde füzeatar fırkateyn, hücum bot vs. Techizatlara sahip olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.