HaberlerİranOrtadoğu

Deniz ve Hava kuvvetleri uyumlu şekilde tatbikatı sürdürüyor

İran İslam Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanı, Velayet-89 adlı deniz tatbikatının ikinci aşamasının birinci fazında deniz ve hava kuvvetleri helikopterleri arasında iyi bir organizasyon yapıldığını söylerken, “hava kuvvetlerinin helikopter birliğinin denizde daha fazla rol almalı”şeklinde vurguladı.

Perşembe akşamı gazetecilerin sorularına yanıt veren Tuğamiral Habibullah Seyyari, yapılan tatbikatın başarılı olmasından memnuniyetini dile getirmekle, Velayet-89 deniz tatbikatının yapılan zamanlamaya göre devam ettiğini dile getirdi.

İran İslam Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanı, Velayet-89 adlı deniz tatbikatının ikinci aşamasının birinci fazında deniz kuvvetleri ve hava kuvvetleri helikopterleri arasında iyi bir organizasyon gerçekleştiğini söylerken, “hava kuvvetlerinin helikopter birliğinin denizde daha fazla rol almalı”şeklinde vurguladı.

İran İslam Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri Komutanı, günün teknolojisine ve elektronik teçhizatlarına sahip olmanın deniz savaşında çok önemli bir faktör oluşturduğunu söylerken bunun için düşmana ait denizaltının konumunu belirlemekteki bu techizatların önemini anlattı.

Tuğgeneral Seyyari, elektonik ve anti elektronik savaşla ilgili yapılan tatbikatın en önemli amacın ilim ve tecrübe kazanmanın yanısıra sualtı ve suüstünde düşmanın gözünden saklanmak kabiliyeti kazanmak olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (37) içerik yüklenmiştir.