BilimselHaberlerİranOrtadoğu

Denizaltı ve İnsansız uçaklar yarın teslim edilecek

İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı, İran’ın yerli yapımı olan hücumbotları, denizaltı ve insansız uçakların yarın Pazartesi gününde Bandar Abbas’ta orduya teslim edileceği ilan etti.

İslam Devrimi kurucusu İmam Humeyni(r.a)’in pak türbesinin yanında İmam’ın ilkeleri ile misak yenilemek için bir araya gelen Savunma Bakanlığı çalışanlarına hitaben konuşma yapan İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı Mustafa Muhammed Neccar, karadan karaya Secil 2 füzesinin başarılı fırlatışına işaretle, “ İran İslam Cumhuriyeti’nin askeri başarılarını itiraf eden düşman bugün bu getirilerin üstünde soru işareti bırakmak niyetindedir. Secil 2 füzesinin fırlatışı düşman uyduları tarafından izlendi ve Siyonist rejimini dehşete düşürdü”dedi.

“Askeri getirilerimizin yalnız bir kısmını ilan ediyoruz”diye ifade kullanan Tuğgeneral Mustafa Muhammed Neccar, Siccil 2 füzesinin fırlatışı düşmanın yaptırımlarını etkisiz hale getirdiğini, İran bugün uzay alanına girdiğini, ayrıca, denizaltı ve savaş uçağı yapmak gücüne ulaştığını, bütün bunlar sevgili İmam(r.a)’in ve İslam Devrimi Lideri’nin yol göstermeleriyle gerçekleştiğinin altını çizdi.

Neccar, yarın Pazartesi günü Bandar Abbas’ta Ordu Genel komutanının katılımıyla savunma Bakanlığı tarafından yapımı gerçekleşen hücumbotların, denizaltı ve insansız uçakların İran İslam Cumhuriyeti Ordusuna teslim edileceği ilan etti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.