AvrupaHaberler

Der Spiegel’den İran aleyhinde yeni iddia

Times gazetesinin İran aleyhindeki raporunun sahte çıkmasının üzerinden bir ay geçmesine rağmen Alman Der Spiegel, batının medya savaşının devamında İran aleyhinde yeni bir iddia ortaya attı.

Batılı zorba devletlerin tekeli altında bulunan medya organlarının İran aleyhindeki yumuşak savaşı hızla devam ediyor. Daha bir ay önce İngiliz Times gazetesi İran’ın gizlice nükleer bombanın önemli bir parçası üzerinde çalıştığı iddiasını ortaya atmış, iddianın yalan olduğu gün ışığına çıkmıştı.

Şimdi de Almanların Der Spiegel adlı dergisi İran’ın gizli denemeleri hakkında yeni belgelere ulaştığını ileri sürerek İran’ın nükleer araştırma çalışmaları için askeri gizli bir birimin faaliyet yürüttüğünü, söz konusu birimin elde ettiği sonuçları İran savunma bakanlığı ve ilgili kurumlara bildirdiğini ileri sürdü.

Alman dergi ayrıca İranlı bilim adamlarının bu yılın içinde büyük bir bombanın ilkel bir örneğini yapabilecek güce sahip olduğunu, söz konusu silahın nükleer başlık taşıyabilmesi için 2012 veya 2014 yılına kadar beklemek gerektiğini iddia etti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (11) içerik yüklenmiştir.