İslami Davet

Dera Beled Kırsalında Teröristlere Darbe İndirildi

25 Şubat 2017 20:26

Askeri bir kaynak kahraman ordu birliklerimizin Menşiye semtinde bulunan silahlı terör grupları ile sıcak çatışmaya girdiğini ve teröristlere ait bomba yüklü birçok aracın imha edildiğini dile getirdi.

Kaynak; Silahlı terör gruplarının, Dera Beled bölgesi yakınlarında bulunan Menşiye semtine yönelik düzenledikleri büyük saldırı, girişiminin her zaman teyakkuz halinde olan kahraman ordu birliklerinin müdahalesiyle püskürtülerek teröristlere büyük beşeri ve lojistik kayıp verdirildiğini belirtti.

Ayrıca suriye ordusunun Dera Beled yakınlarında bulunan bir terör üssünü de muhtevasıyla birlikte yok ettiklerine dikkat çeken Kaynak Busra kırsalının doğu kesiminde Ğarz Tahıl Süloları yakınlarında bulunan bir terör üssünün de yok edildiğini ekledi.

Bilineceği üzere suriye ordu birliklerinin geçtiğimiz günlerde Dera Beled ve kırsal kesimde düzenledikleri bir dizi operasyon sonucunda Nusra Cephesi terör örgütüne bağlı birçok terör grubu ellerinde bulunan havan ve roket atarlarla birlikte etkisiz hale getirilmişti.

Yukarı Çık