Suriye

Dera’da İsrail yapımı silah ve cephanelik bulundu

Suriye’de teröristlerin işgalinden kurtarılmış köy ve beldelerin tarama operasyonlarını tamamlamak üzere yetkili birimler Dera kuzey kırsalında teröristlerden kalan İsrail yapımı silah ve cephane buldu.

Suriye resmi Haber Ajansı Sana’nın Yetkili birimlerden bir kaynaktan naklen yaptığı açıklamada, bölge halkı ile yapılan işbirliğinde Dera’nın kuzey kırsalında terörden kurtarılmış köylerin tarama operasyonları sürerken aralarında PCS makineli tüfek, bir Doşka makineli tüfek, bir RPG fırlatıcı, bir tanksavar silah, el bombaları, dolumları olan RPG’ler, gece görüş cihazları, çeşitli iletişim ekipmanı ve mühimmatın bulunduğu, bazıları İsrail yapımı silahlar ve mühimmatın bulunduğunu söyledi.
Şam’ın etrafında ve Suriye’nin güneyinde askeri operasyonların son bir yılda bitmesine rağmen yapılan arama çallışmaları sırasında Suriye yönetimi ve ordusuna karşı kullanılan silah depoları bulunuyor.
Bilindiği gibi ameirka ve Siyonist rejim, Suriye’de 2011’den itibaren başlayan krizde teröristlere başlıca silah desteği sağlayanlardır.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı