AvrupaHaberler

Devlet terörizmi en kötü örgütlü cinayet şebekesidir

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, devlet terörizmin, dünya’da en kötü organizeli cinayet şebekesi olduğunu söyledi. İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricani, Uluslar arası parlamentolar birliğinin Cenevre’de yapılan toplantısının ikinci günü oturumunda yaptığı konuşmasında, dünya genelinde terörizmin gelişmesine işaretle ” dünyanın bir çok güçlü ülkesi, terörizmi siyasi baskı unsuru olarak kullanmaktadır diye konuştu.
İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani İran’ın güney doğusunda Sistan-belucistan’da düzenlenen hain terör saldırısına işaretle Abdulmalik Riygi terörist grubunun ele başlarından birinin, Amerika ile irtibatlı olduğunu açıkladı.
İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani ABD casusluk teşkilatı ve Farsça yayın yapan kitle iletişim araçlarının da resmen, terörist grubunu desteklediklerini hatırlatarak, “İran güvenlik güçlerin elinde, terörist grubun ABD ile ilişkisini ortaya koyan kanıtlar bulunduğunu söyledi.
İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, İran İslam cumhuriyetinin, bu tür terör eylemlerini haram olarak bilmektedir dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.