HaberlerİranOrtadoğu

Devrim Muhafızları bir bildiri yayınladı

İslam inkılabı muhafızlar ordusu yayınladığı bildiride fitnecilere ve isyancılara karşı koymanın tüm güvenlik güçlerinin kesin stratejisi olduğunu vurguladı.

İslam inkılabı muhafızlar ordusu halkla ilişkiler bölümünün yayınladığı bildiride 12 haziran seçimlerinde İran milletinin yarattığı hamasetin altın bir sayfa olarak İslam inkılabı tarihinde kayda geçtiği ve bu büyük olayın dünya istikbarını ve fitne odaklarını umutsuzluğa sürüklediği ve bu yüzden ortaya çıkan durumdan yararlanmak için şeytani senaryoları gündeme getirerek İran’ın içişlerine karıştıkları belirtildi.

Bildiride İslam inkılabı rehberinin kesin ve aydınlatıcı beyanatı hatılatılarak illegal eylemlerin sürdürülmesi ve kamu mallarına ve halkın canına ve malına saldırılmasının İran milleti ve inkılaba karşı büyük bir komplonun habercisi olduğu belirtildi.

İslam inkılabı muhafızlar ordusu yayınladığı bildiride fitnicilerin kargaşa çıkarmaya ve kırmızı çizgileri aşma üzerinde ısrarcı davranmalarının milli güvenliğe yönelik bir eylem olduğunu, fitnecilere ve isyancılara karşı koymanın tüm güvenlik güçlerinin kesin stratejisi olduğunu ve güvenlik güçlerinin bu konuda kesinlike görevini ihmal etmeyeceklerini vurguladı.

Bildiride ayrıca başta Amerika, İngiltere ve korsan İsrail olmak üzere tüm istikbar elebaşları İran’ın içişlerine karışma ve fitne çıkarma konusunda uyarıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (109) içerik yüklenmiştir.