HaberlerİranOrtadoğu

Devrim Muhafızları dünyanın en modern ordularından birisidir

İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanı, Devrim Muhafızları Ordusu’nun ilmi büyümesine de temasla, Devrim Muhafızları Ordusu’nun dünyanın en modern ordulardan biri olduğunu açıkladı.

Bugün Genel Kurmay Başkanlığı’nda düzenlenen 30. Kutsal Savaş Haftasını Anma Yıldönümü Merkez Üyeleri Oturumunda konuşan Tümgeneral Firuzabadi, Fatır suresinin 10. ayetine yorumda bulunarak kutsal savaş ve seferberlik düşüncesinin Kelime-i Tayyibe olduğunu söyledi.

Tümgeneral Firuzabadi, “30 yıl önce ABD ve Siyonist rejimin kışkırtmasıyla Saddam’ın İran’a saldırdığı dönemde İran nasıl bir durumdaydı ve bugün nasıl bir durumda olduğuna bu yılki kutsal savunma haftasında İranlı gençler dünyada özgürlük yanlısı olan müslüman milletlere vereceği mesajda gün ışığına çıkacaktır”şeklinde belirtti.

İran Genel Kurmay Başkanı, “İran İslam Cumhuriyeti Devrimi milletlerin uyanışına sebep oldu”dedi.

Konuşmasının devamında İran’ın 30 yıl öncesiyle bugün arasındaki ekonomik, askeri, sosyal, politika ve ilmi durumunu kıyaslaşan Tümgeneral Firuzabadi, İran’ın bugünkü elit durumu yabancı tehditleri frenlediğini kaydetti.

İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanı, İran’ın askeri, ekonomik ve ilmi şartları devrim öncesi ve dayatılan savaşla kıyaslandığında, bugün İran’ın gerçek ulusal ordusu şekillendiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.