Haberlerİmam Ali HamaneyİranÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Devrim Muhafızları Komutanları atama emirleri

İran İslam İnkılabı Rehberi ve baş kumandan Ayetullah Seyyid Ali Hamanei yayınladığı ayrı ayrı atama emriyle, Milis ordusu generallerinden Tuğgeneral Muhammed Rıza Nakdi’yi, Mustazaflar seferberlik Kurumu’nun başkanlığına, devrim muhafızı komutanlarından general Hicazi’yi, İran Silahlı Kuvvetler genel kurmaylığı sanayi araştırma, yedek ve destekleme kurumu komutan yardımcılığına, yine devrim muhafızı komutanlarından Hüseyin Selami’yi , İslam İnkılabı muhafızlar ordusu komutan vekilliğine, general Emir Alihacızade’yi de, İslam İnkılabı muhafızlar ordusu hava-feza güçleri komutanlığına atadı.

Ayrı ayrı yayınlanan söz konusu hükümlerin metni şöyledir:

Bismillahirrahmanirrahim

Milis tümgeneral Muhammed Rıza Nakdi

İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu komutanının teklifi üzerine ve sahip bulunduğun taahhüt, liyakat ve değerli tecrübeni dikkate alarak zatî alinizi Mustaz’aflar seferberlik kurumu başkanına atıyorum.

Halkın özellikle gençlerin daha teşkilatlanmış ve güçlü bir şekilde İslam İnkılabının gereksinim duyduğu sahnede varlığı için tüm çaba ve himmetini kullanmalı ve açıklanmış beklentileri bilimsel ve yeni hareketle özellikle muhtelif kitlelerin seferberliğinde temin etmelisin.

Bu makamın önceki sorumluluğunu yürüttüğü için sayın Huccet’ul İslam Hüseyin Taib’e takdir ve teşekkürlerimi bildiririm.

Hepinizin başarısını Allah Taala’dan dilerim.

Seyyid Ali Hamanei

4 Ekim 2009-10-05

Bismillahirrahmanirrahim

Tuğgeneral Seyyid Muhammed Hüseyinzade Hicazi

Silahlı kuvvetler genel kurmay başkanlığının teklifi ve muhtelif karargah ve operasyonel sorumluluklarda elde etmiş olduğunuz değerli ve yararlı tecrübelerinizi dikkate alarak sizi, “Silahlı Kuvvetler genel kurmaylığı sanayi tahkikat, destek ve yedek yardımcılığı”na atıyorum.

Görev başında yürüttüğün sorumluluğundan dolayı tuğgeneral Muhammed Rıza Nakdi’nin değerli zahmetlerinden dolayı teşekkürlerimi bildiririm.

Hepinizin başarısını Allah Taala’dan dilerim.

Seyyid Ali Hamanei

4 Ekim 2009-10-05

Bismillahirrahmanirrahim

Tuğgeneral Hüseyin Selami

İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu genel komutanlığının teklifi ve iyi hizmet geçmişini dikkate alarak zatî âlinizi “İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu Komutanlığı vekilliği”ne atıyorum.

Bu önemli sorumluluğu yerine getirmede, İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu komutanlığının görüşleri doğrultusunda sana verilen görevlerin yerine getirilmesinde tüm çabanı göstermeni temenni ederim

Tuğgeneral Seyyid Muhammed Hüseyinzade’nin bu görevdeki zahmet ve çabalarından dolayı takdir ve teşekkürlerimi bildiririm.

Hepinizin başarısını Allah Taala’dan dilerim.

Seyyid Ali Hamanei

4 Ekim 2009-10-05

Bismillahirrahmanirrahim

Tuğgeneral Emir Ali Hacızade

İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu genel komutanlığının teklifi ve iyi hizmet geçmişini dikkate alarak zatî âlinizi “İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu hava-feza gücü komutanlığı”na atıyorum.

Gücün savaş kudreti ve hazırlığını gerekli kurallar ve tüzüğün dakik riayet olunmasıyla matlub düzeye ulaştırman temenni edilir.

Tuğgeneral Hüseyin Selami’nin bu makamdaki hizmet ve zahmetlerinden dolayı takdir ve teşekkür ederim.

Hepinizin başarısını Allah Taala’dan dilerim.

Seyyid Ali Hamanei

4 Ekim 2009-10-05

Başa dön tuşu
Bugün 08 Mayıs 2021 (21) içerik yüklenmiştir.