HaberlerİranOrtadoğu

Devrim Muhafızları: Silahlı Kuvvetlerin Kudreti, Düşmanların İçine Derin Korku Salmıştır

Devrim Muhafızları Ordusu yaptığı açıklamada, Silahlı Kuvvetler’in savunma gücü ve kudretinin düşmanların zihnin derinliğine kadar işleyerek onları korkuttuğunu ve fiziki tehditlerin gerçekleşmelerine ve aziz İran ile savaş meydanına girmelerine engel olduğunu belirtti.

Devrim Muhafızları Ordusu, Kutsal Savunma Haftası Dolaysıyla bir açıklama yayınladı.

Açıklamada; küresel emperyalizmin, İslam ve İslami vatanın birleşik düşman cephesinin, İran milleti ve İslam İnkılabı’na karşı dayattığı, büyük komplosunun etkisizleştirildiği savaş üzerinden 30 seneden fazla geçtiğine işaretle, bu topraklarda direniş bayrağının her zaman dalgalandığını ve bir yandan İslam Cumhuriyeti’nin düşmanları ve karşıtlarını öfkelendirip, üzerken diğer yandan İslami İran ve Devrim dostlarını sevindirdiği bildirildi.

Açıklamada; Devrim Muhafızları Ordusu, Kutsal Savunma Haftası’nın 38. yıldönümünü kutlayarak, İran’ın bugünkü özgün caydırıcı ve savunma amaçlı gücünün Kutsal Savunma yıllarındaki direniş ve derslerin sonucu olduğunu belirtti.

Devrim Muhafızları açıklamada; Irak Baas rejiminin İran’a karşı dayattığı savaşın ulusal kudret üretimi ve özgüven için tarihi bir fırsata dönüştüğünü kaydetti.

Devrim Muhafızları ayrıca, 8 yıl süren Kutsal Savunma’nın hakkı savunan ve zulümle mücadele eden milletler ve toplumlar için bugün bir model haline geldiğini vurguladı.

Devrim Muhafızları’nca yapılan açıklamada; İran’ın güneyindeki Ahvaz’da medyana gelen ve 25 kişinin şehit olduğu ve 60’dan fazla kişinin de yaralandığı terör saldırısını kınayarak, İran milletinin şehitler için düzenlenen cenaze törenine görkemli şekilde katılarak, teröristler ve hamilerine ezici yanıt verdiği bildirildi.

Devrim Muhafızları açıklamanın devamında; 8 yıllık dayatma savaşı sırasındaki ibretlere göre savunma amaçlı ve caydırıcı gücün önemine vurgu yaparak, Silahlı Kuvvetlerin her alandaki hazırlığının ülkenin düşmanın tehditleri karşısında stratejik anlamda gafil avlanmasına engel olduğunu belirtti.

Devrim Muhafızları ayrıca şu anki kritik ve tarihi durumda, İslam İnkılabı Rehberi ve Başkomutan Ayetullah Hamanei’nin düşmanın ekonomik, medyatik ve psikolojik savaşı karşısında başta olmak üzere muhtelif alanlardan emirlerine itaat edilmesine vurgu yaparak, Yüce Allah’ın yardımıyla bugünü, aydınlık geleceğe bir sıçrama tahtası olarak kullanılacağının altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Haziran 2022 (5) içerik yüklenmiştir.