HaberlerİranOrtadoğu

Devrim Muhafızları yaptırımdan kaygılanmıyor

İran İslam Cumhuriyeti İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Komutan Vekili General Hüseyin Selami, devrim muhafızlarına yaptırımdan kaygılanmadıklarını çünkü ekonomik hayatını güçlü ülkelerle işbirliğine dayalı düzenlemediklerini belirtti.

Devrim muhafızlarının Güvenlik Konseyi’nin yeni kararına karşı tutumunun ve alacağı kararın ne olacağı yönündeki bir soruya Selami “İslam cumhuriyeti, devrim zaferinden bu yana ekonomi hayatını büyük güçlerin ekonomisine dayanarak hazırlamadığı ilkesini yürütüyor” yanıtını verdi.

Selami “bize daima yaptırım uygulandı.İran milleti ve devrim muhafızları 31 yıldır yaptırımla yaşamayı deniyor ve yaptırımda yaşam modellerini tamamen öğrendi” dedi.

Siyonist rejimin son tehditlerine tepki olarak Selami “hiçbir şey devrim ve İslam düzeni için yeni değil. ABD’nin de Siyonistlerin de tehditleri ve yaptırımları yeni değil biz bu alanda geliştik ve en kötü senaryoya göre savunma güçlerimizi şekillendirdik. Bu yüzden yaptırımların şekli, hacmi ve şiddeti ne kadar olursa olsun bizi kaygılandırmıyor” dedi

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (10) içerik yüklenmiştir.