HaberlerİranOrtadoğu

Devrim Muhafızları’ndan İran’daki çevre sorunlarına destek

Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı, bu güçlerin çevre sorunlarının giderilmesi konusunda hükümete destek sağlayabileceğini dile getirdi.

Şehitlerin anısına ağaç dikme törenine katılan Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, “Halktan oluşan gönüllü güçler (toz bulutu sorunu ile karşı karşıya kalan) Huzestan eyaleti başta olmak üzere ülke genelinde ağaç dikme gibi çeşitli hizmetler sunmaya hazırdır” dedi.

Tümgeneral Caferi, “Geçtiğimiz yıl boyunca Huzistan eyaletinin yanı sıra toz bulutu kaynağı olan bölgelerde halktan oluşan gönüllü güçler tarafından çok sayıda ağaç dikildi. Bu çalışmalar önümüzdeki sene de devam edecek” ifadesi kullandı.

Devrim Muhafızları Ordusu’nun büyük bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Tümgeneral Ceferi, bu güçlerin çevre sorunlarının giderilmesi konusunda hükümete destek sağlayabileceğini dile getirdi.

Devrim Muhafızları Ordusu Genel Komutanı bu doğrultuda, “Halkımızın büyük gücüne inanarak tüm sorunları çözebiliriz” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.