HaberlerİranOrtadoğu

Devrim Muhafızları’nın 2010 yılı Dünya Kudüs Günü mesajı

İran Devrim Muhafızları Ordusu, mazlum Filistin halkının terör rejimi İsrail’e karşı mücadelesinin Allah’ın izniyle zaferle sonuçlanacağını bildirdi.

İran Devrim Muhafızları Ordusu tarafından yayınlanan bildiride, Filistin davasının bütün müslümanlar ve özgürlükçü milletler için çok önemli olduğuna vurgu yapılırken, işgal rejimi ve hamilerinin onca oyunlarına rağmen Filistin halkının verdiği direniş ve mücadelenin sonunun zafer olacağını temennisi dile getirildi.

Dünya Kudüs Günü’nün her yıl Ramazan ayının son cumasında yapılmasının, Filistin milleti ve direnişinin yararına olduğunun vurgulandığı bildiride, bu etkinliklerin İslam dünyasının uyanmasına ve düşmanların oyunlarının bozulmasına vesile olduğun altı çizildi.

Bugün korsan İsrail ile hamisi güçlerin onca oyunlarına rağmen Filistin meselesinin artık bütün milletleri yakından ilgilendiren uluslar arası bir meseleye dönüştüğünün hatırlatıldığı bildiride, bu meselenin her şeyden önce İslam dünyasının halletmesi gereken en önemli konu olduğunun altı önemle çizildi.

İran Devrim Muhafızları Ordusu tarafından yayınlanan bildiride, terör rejiminin Gazze’ye düzenlediği 22 günlük savaş ile Lübnan’a açtığı 33 günlük savaşta aldığı ağır yenilgiye de vurgu yapılırken, bu savaşların aslında terör rejiminin çöküş sürecini daha da hızlandırdığına vurgu yapıldı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.