HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Devrim Muhafızlarının bomba imhası ile ilgili yeni kazanımları görücüye çıkarıldı

Devrim Muhafızları’nca geliştirilen ve bomba ve patlayıcı maddelerin tespiti ve imhasında kullanılan ekipman ve robotlar görücüye çıkarıldı.Devrim Muhafızları’nın kendi kendine yeterlilik stratejik sergisi ve bomba imha ekipmanının tanıtım töreni bugün Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Selami’nin katılımıyla düzenlendi. Törende Devrim Muhafızları’nın bomba tespiti ve  imhası için yerli imkanlarla ürettiği yeni ürünler teşhir edildi. Sergide, çeşitli kabiliyetlere sahip robotlar, kontrol ve imha aracı, dedektör, bomba ve düzenek imha edici cihazlar ziyarete açıldı.

İran Devrim Muhafızları’nın kendi kendine yeterlilik stratejik sergisi ve bomba imha ekipmanının tanıtım töreni bugün Devrim Muhafızları Genel Komutanı Tümgeneral Hüseyin Selami’nin katılımıyla düzenlendi.

Tümgeneral Selami bu törende yaptığı konuşmada, “Düşmanların yarattığı sorunların ve onların tehlikeli ve sinsice planlarının üstesinden gelebileceğimizi ve ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimizi kanıtladık” dedi.

Düşmanların İran milletinin iradesine gölge düşürmek için çeşitli alanlarda yaptırımlar uyguladığına dikkati çeken Tümgeneral Selami, “Bugün, teknolojinin birçok zirvesi İran halkı tarafından fethedildi ve büyük hedeflerin kesiştiği noktada ve düşmanların uyguladığı acımasız yaptırımlar döneminde büyüdük.” ifadesini kullandı.

Tümgeneral Selami, “İran halkının ilerleyişi asla durdurulmaz. Bu inancın ürünü, gurur verici sürecin durdurulamazlığı ve devamıdır.” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.