Dünya Kudüs GünüEyyamullahHaberlerİranOrtadoğu

Devrim Muhafızları’nın Kudüs Günü Bildirisi

İslam inkılabı muhafızlar ordusu dünya Kudüs günü dolaysıyla yayınladığı bildiride bu günün İran milletinin vahdeti ve İslam dünyasının birlik ve dayanışmasını simgelediğini belirtti.

Dünya Kudüs günü dolaysıyla bir bildiri yayınlanan İslam inkılabı muhafızlar ordusu, bu günün mazlum Filistin milletine destek ve gaspçı siyonistlerin cinayetlerine karşı nefret ve infial duygusunu haykırmak bakımından İran milletinin vahdeti ve İslam dünyasının birlik ve dayanışmasını sergilediğini vurguladı.

Mübarek ramazan ayının son günü olan Dünya Kudüs gününün rahmetli imam Humeyni’nin – ks – İslam dünyası için en değerli miraslarından biri olduğu kaydedilen bildiride her yıl siyonistlerin böyle bir günde büyük panik ve korku yaşadığı ifade edildi.

Bazı zorba ve sultacı devletlerin korsan İsrail’e verdiği desteğe ve yine bazı Arap liderlerin bu rejimin cinayetlerine karşı suskunluğuna vurgu yapılan bildiride batılı ve Arap destekçilerin ister istemez korsan İsrail’in cinayetlerine ortak oldukları kaydedildi.

Bildirinin sonunda kahraman İran milleti ve müslüman halkların şer’i ve dini ve insani görevlerini yerine getirerek dünya Kudüs günü yürüyüşlerine katılmaları ve böylece Filistin melesinin çözümüiçin uluslararası bir iradenin şekillenmesine katkı sağlamaları istendi.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.