HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Devrim Muhafızları’nın Suriye’de bulunmasına gerek yok

İran Mustazaflar Besiç Kurumu Başkanı “Devrim Muhafızları’nın Özel Kuvvetleri’nin Suriye’de bulunmasına gerek yoktur” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Mustazaflar Besiç Kurumu Başkanı Tuğgeneral Nakdi, bugün Besiç Kurumu’nun 5. Azer binasında yaptığı konuşmada, İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Ordusu’nun Özel Kuvvetleri’nin Suriye’de bulunup bulunmamasına ilişkin soruya “Devrim Muhafızları’nın Özel Kuvvetleri’nin Suriye’de bulunmasına gerek yoktur ve İran İslam Cumhuriyeti, Suriye’de sadece danışmanlık hizmeti veriyor” diye belirtti.

Batılıların İran aleyhine öne sürdükleri ithamlara ilişkin Tuğgeneral Nakdi “Batılılar her zaman kendileri dışında bir başkasını suçlama peşindeler, oysa bu suçlamaların temelsizdir. Dünya süper güçleri İran aleyhine askeri yaptırımlar uygulamış ve biz de onlara cevap olarak bütün silahlarımızı kendi savunma sanayimizde üretiyoruz” açıklamasını yaptı.

İran’ın terörle çatışan ülkeleri desteklemesine ilişkin Tuğgeneral Nakdi ise “Terör ile mücadele eden bütün ülkelere yardım yapıyoruz”.

Amerika’nın Irak’taki savaşına değinen Mustazaflar Besiç Kurumu Başkanı Tuğgeneral Nakdi “Amerika, Irak’a kara kuvvetleri gönderse de yenilgiye uğradı. Amerika’nın karışmasıyla terör ile mücadele bir süre durduruldu. Amerika her nerede işe karıştıysa orada geri çekilmek zorunda kalarak yenilgiye katlandı” diye ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Temmuz 2021 (20) içerik yüklenmiştir.