HaberlerOrtadoğuSuriye

Deyrezzor Badiyesinin Tamamı IŞİD’ten Kurtarıldı

Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı Deyrezzor Badiyesinin tamamının radikal terör örgütü IŞİD’ten kurtarıldığını ilan etti.

Genel komutanlık yayınladığı bültende; Deyrezzor İlinde vatan ve vatandaşları radikal teröre karşı savunan ordu birliklerimizin hava güçlerimizin desteği ile Badiye Bölgesinin tamamını IŞİD’ten kurtararak yaklaşık 5800 kilometre karelik alanı terörden temizlediklerini vurguladı.

Komutanlık ordu birlikleri ile IŞİD arasında yaşanan şiddetli çatışmalar zincirinde radikal terör örgütünün beşeri ve ekipman açısından oldukça büyük kayıplara uğratıldığına dikkat çekti.

Sağ kalan birkaç teröristin kaçtıklarını ifade eden komutanlık, böylelikle ordu birliklerinin Homs il idari sınırlarına kadar uzanan Badiye Bölgesinin tamamını terörden arındırıp kontrollerine almış olduklarını vurguladı.

Komutanlık bölgenin Irak sınırlarına kadar terörden arındırılmış olduğuna dikkat çekerken, ordu birliklerimizin kaçan teröristleri kovalama ve vatan topraklarının her karışını terör ve işgalden kurtarma azim ve kararlılığınına bir kez daha altını çizdi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.