FilistinHaberlerOrtadoğu

Deyr’ul-Belah hafızlarına ödülleri verildi

Deyr’ul-Belah mülteci kampındaki Er-Rahman Kur’an-ı Kerim Ezberleme Merkezi, mezun ettiği 16 Kur’an hafızı için dün akşam (21 Ağustos Cuma) bir tören düzenledi.

Kur’an Ezberleme Merkezi’nin Kuran ve Sünnet Merkezi’yle koordineli bir şekilde düzenlediği törene Hamas’tan birçok kişinin yanında, bölgenin önde gelen şahsiyetleriyle, öğrenci ve öğrenci yakınları da katıldı.

Törende konuşan Gazze’nin orta kesimindeki Kur’an ve Sünnet Merkezi’nin müdürü Dr. Enver Nassar yaptığı konuşmada, bu 16 kişinin merkeze bağlı yaz Kur’an kurslarına katılan 6 bin kişi arasında iki ay gibi kısa bir süre içinde ezberlerini bitiren öğrencilerden bir grup olduğunu belirterek, kendilerini tebrik ettiğini söyledi.

Er-Rahman Merkezi’ndeki idarecilerin çabalarını da takdir ettiklerini belirten Nassar, Kur’an’ın daha çok kişi tarafından ezberlenmesi ve ezberlendikten sonra da unutulmaması için gereken çabanın gösterilmesi temennisinde bulundu.

Okulların tatil olmasıyla, Gazze’de Kur’an ezberlemek için başlatılan kurslar yoğun ilgi gördü ve onlarca kişi Allah’ın kelamını ezberleyerek kurslarını başarıyla bitirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2021 (27) içerik yüklenmiştir.