FilistinHaberlerOrtadoğu

Deyr’ul-Belah’a sızma girişimi engellendi

Siyonist işgal ordusuna bağlı özel bir birliğin bugün (20 Ağustos Perşembe) Gazze’nin orta kesiminde bulunan Deyr’ul-Belah’ın doğusuna yaptığı sızma operasyonunda bir Filistinli vatandaşın yaralandığı belirtildi.

Mahalli yetkililerin Filistin Enformasyon Merkezi’ne verdikleri bilgilere göre, işgal ordusuna bağlı özel bir birliğin zırhlı askeri araçlar eşliğinde Deyru’l-Belah ve Cahru’d-Dik bölgelerinin doğu tarafına sızıp, etrafa yoğun ve gelişi güzel bir şekilde ateş etmesi üzerine Filistinli bir vatandaş yaralandı. Yaralanan Filistinli tedavi için Aksa Şehitleri Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yetkililer ayrıca, düşman birliğinin bölgeye sızması üzerine mücahitlerin birliğe karşı koyduğunu, çıkan yoğun çatışmadan sonra işgal birliğinin geri çekilmek zorunda kaldığını ifade ettiler.

Siyonist işgal ordusu bölge halkını korkutmak ve kendi askerlerinin de moralini yükseltmek için zaman zaman bölgeye sızıp sınırlı bir şekilde operasyon yapmaktadır. Fakat her sızmada mücahitlerin onurlu direnişiyle karşılaşan işgal askerleri geri çekilmek zorunda kalıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.