AsyaHaberler

Dinimizi ve bölgemizi kendi ellerimizle koruyalım

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, “İslam dininin ve Müslümanların kimlikleri nedeniyle vahşi kampanyalara maruz kaldığını” söyledi.

İslam Konferansı Teşkilatı’nın (İKT) 36. Dışişleri Bakanları Toplantısının açılışında konuşan Esad, bu kampanyaların İslam dünyasını çok olumsuz davranışlara yöneltebileceğine dikkat çekerek, “En tehlikelisi de medeniyetler çatışması ve iyi ile kötünün savaşı noktasına gelinmesi. İslam’ın ve Müslümanların terörist olarak damgalanmaları toplumlar arasında derin uçurumların oluşmasına yol açar. İslam dünyasının izolasyonuna neden olur” diye konuştu.

İslam dünyasının 1 milyar 300 bin nüfusa sahip olduğunu ve bu nüfusun dünyanın geleceği konusundaki etkinliğini kimsenin yok sayamayacağını vurgulayan Esad, “Eğer biz, başarılı olmak istiyorsak dini gerçekten ayıramayız. Güçsüze yer olmayan bir dünyada yaşıyoruz. Güç hediye edilmez, kazanılır. Bu gücü ekonomik, bilimsel kalkınma ve politik işbirliğiyle sağlayabiliriz” dedi.

“Gelin, dinimizi ve bölgemizi kendi ellerimizle koruyalım” çağrısında bulunan Esad, İKT’ye üye 57 ülkenin kendi vizyonunu, kendi planlarını oluşturabilecek kapasiteye sahip olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (58) içerik yüklenmiştir.