FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş bütün esirleri serbest bıraktıracak bir yöntem kullanacak

Filistin Halk Direniş Hareketi, Siyonist işgal zindanlarındaki esirler meselesinin Filistin halkının ana meselelerinden biri olduğunu belirtti.

Halk Direniş Hareketi resmi sözcüsü ve hareketin siyasi birim üyesi Ebu Ali ez-Za’lan, harekete bağlı esirler birimiyle Vaid derneğinin Kızılhaç Örgütü’nün ofisi önünde bugün (16 Kasım Pazartesi) düzenlediği eylemde bir konuşma yaparak şöyle dedi: “Siyonist zindanlarındaki bütün esirler serbest kalıp evlerine ve ailelerine dönmedikçe rahat etmeyeceğiz.”

Za’lan yaptığı konuşmanın devamında, Filistinli esirlerin işgal zindanlarında en barbar şekilde baskı, işkence, hastalık, zehirlenme ve tecride maruz kaldıklarını belirterek, düşmanın bu uygulamalarına karşı hep birlikte durmak gerektiğini ifade etti.

Halk Direniş Hareketi sözcüsü devamla, Filistinli bütün esirlerin serbest bırakılması için, her türlü yola başvurulacağını belirterek, esirleri kurtarmak amacıyla Şalit gibi Siyonist askerleri esir almak için başarılı yeni operasyonların bile masada olduğunu söyledi.

Za’lan sözlerini şöyle sürdürdü: “Zindanlardaki Filistinlilerin esareti fazla sürmeyecek. Esirlerin ailelerine dönmelerini sağlamak ve ailelerini sevindirmek için verdiğimiz söze sadık kalacağız. Düşmanın esirleri zehirleme, işkence etme ve her türlü beşeri ve ilahi yasalara aykırı olarak yaptığı uygulamalara son vermesi için uluslararası kurum ve kuruluşlardan, insan hakları örgütleriyle esirlerle ilgilenen taraflardan bir an önce harekete geçmelerini talep istiyoruz.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.