HaberlerİranOrtadoğu

Direniş cephesi, Şam, Bağdat ve Beyrut’u, IŞİD’den temizleyecek

İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı Ali Ekber Velayeti, “İslami direniş ve direniş cephesi olmasaydı, bugün Bağdat, Şam ve kısmen Beyrut, IŞİD başta olmak üzere terör örgütlerince işgal edilmiş olacaktı” açıklamasında bulundu.

İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı Ali Ekber Velayeti, bugün Tahran’da düzenlenen Lübnan Hizbullah komutanlarından İmad Mugniyye’nin şehadet yıldönümü töreninde bir konuşma gerçekleştirdi.

Gündemdeki konuları değerlendiren Velayeti, İran ve İslam arasındaki bağların İslam tarihine dayandığını anlatarak, İran hüviyetinin ehlibeyt ekseni etrafında yeniden şekillendiği Safeviler silsilesinin, Lübnanlılarca gerçekleştiğini söyledi.

Filistin meselesinin eskiden gündemde olduğunu kaydeden Ali Ekber Velayeti, “İnşallah utanç verici isim olan Siyonist Rejim yok edilecek” değerlendirmesini yaptı.

Bunlara ilave olarak İslam İnkılabı Rehberi Özel Danışmanı, “Eğer İslami direniş güçleri olmasaydı terör örgütü IŞİD, Bağdat, kısmen Beyrut ve bölgenin diğer noktalarını ele geçirebilirdi” şeklinde konuştu.

Şehit İmad Muğniye için bugün Tahran’da şehadetinin 10. yıldönümü dolaysıyla düzenlenen törene İranlı mülki ve askeri yetkiler katıldı.

Hizbullah komutanlarından Muğniye Şubat 2008’de Şam’da MOSSAD’ın terör saldırısında şehit oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Haziran 2021 (34) içerik yüklenmiştir.