FilistinHaberlerIrakİranOrtadoğuSuriye

Direniş cephesi siyonist İsrail’in cinayetlerine karşı güçlü bir şekilde direniyor

İran İslami Şura Meclisi dış siyaset ve milli güvenlik komisyon başkanı Alaaddin Burucerdi, ”bugün direniş cephesinin siyonist İsrail’in cinayetleri karşısında her zamandan daha güçlü olduğunu ve ona karşı durduğunu’ söyledi.

Meclis Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, Burucerdi, Portekiz devlet bakanı Deyash ile görüşmesinde, siyonist İsrail’in Amerika’nın desteğinde Suriye’ye saldırdığını ve Suriye’nin de ona karşı kesin misillemede bulunduğunu söyledi.

Burucerdi, ABD başkanı Trump’ın nükleer anlaşmadan çıkmasına da işaretle, ‘Amerikan başkanı bu girişimiyle uluslararası anlaşmalar ve belgelerde Amerika’ya güvenilmeyeceğini ve rahatlıkla onları çiğneyeceğini göstermiştir’ dedi.

Portekiz devlet bakanı da, ülkesinin İran’la ilişkileri geliştirmek istediğini belirterek, ”Portekiz hükümeti nükleer anlaşmanın korunmasından yanadır’ dedi.

Bu arada Burucerdi, Portekiz meclisi dış siyaset komisyon başkanı Sassapin Tu ile görüşmesinde, başta parlamento işbirliği olmak üzere ikili ilişkilerin geliştirilmesi, özellikle Trump’ın nükleer anlaşmadan çıkması ve bölge gelişmeleri konusunda görüş alış verişinde bulundu.

Portekizli yetkili de, ülkesinin ABD’nin bu girişimine karşı çıktığını bildirdiğini ve İran’la ilişkileri geliştirmek istediğini ve Avrupa Birliği’nin nükleer anlaşmanın bütün maddelerine bağlı kaldığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Nisan 2023 (1) içerik yüklenmiştir.