FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş daha fazla siyonist askeri esir almalıdır

Siyonist işgal zindanlarında 22 yıl kaldıktan sonra özgürlüğüne kavuşan Filistinli esir Yunus Hüseyin, direniş gruplarından işgal zindanlarındaki bütün esirlerin salıverilmesi için daha fazla Siyonist askeri esir almalarını isteyerek, zindanları boşaltmanın ve esirler dosyasını tamamıyla kapatmanın en kestirme yolunun Siyonist askerleri esir alma olduğunu ifade etti.

Esirlerle Özgürleştirilenler Derneği Vaid’in dün (15 Kasım Pazar) akşam evi önünde yaptığı basın toplantısında bir konuşma yapan Yunus Hüseyin zindanlardaki Filistinli esirlerin onurlu bir esir değişimi anlaşmasının imzalanmasını sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.

Şalit’i esir alan direnişi takdir ettiklerini belirten Yunus Hüseyin, yakınlarının ziyaretinden mahrum bırakılan Gazzeli esirlerin çok daha kötü şartlarda yaşadıklarını, geceleri yapılan aramaların da esirleri fazlasıyla tedirgin ettiğini sözlerine ekledi.

İçerdeki birkaç esirin çok hasta olduğunu ve tedavi olmaları gerektiğini de belirten Hüseyin, Siyonist cezaevi idaresinin gereken tıbbi müdahalenin yapılmasına izin vermediğini ifade etti.

Siyonist işgal yönetimi dün, işgal zindanlarında 22 yıl esir kalan Gazze’nin orta kesiminden Yunus Yusuf Abdullah Hüseyin’i salıvermişti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.