FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş düşmanla yeni savaşa hazır olsun

Filistin Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Siyonist işgal ordusunun bugün sabah Batı Yaka’da Kassam Tugaylarının sekiz yıldır aranan komutanlarından birini şehit etmesini şiddetle kınadı.

Dr. Bahr bugün (26 Nisan Pazartesi) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “İşlenen cinayetten Ramallah yönetimi de sorumludur. Abbas’a bağlı milislerle işgal güçleri arasında devam eden işbirliği ve koordinasyon şehidin yerinin tespit edilip katledilmesinde büyük bir rol oynamıştır. Abbas yönetimindeki üst düzey yetkililerin; direniş mücahitlerini tutukladıklarını, onlara nefes aldırmadıklarını, zindanlara attıklarını, onlara ait silahları ele geçirdiklerini ve Siyonistlere karşı yapmayı planladıkları eylemleri engellediklerini büyük bir iftiharla itiraf etmeleri bu insanların Filistin halkı ve Filistin davası konusunda ne kadar alçaldıklarını ve ulusal değerlerden ne kadar uzaklaştıklarını gösteriyor.”

Fetih ve Ramallah’tan düşmanla işbirliği yapmaktan ve ona hizmet etmekten vazgeçip Filistin halkının kucağına dönmesini isteyen Bahr, Batı Yaka’da direnişi kökten bitirmenin çok ağır faturasının olacağını ve bundan da sadece Ramallah yönetiminin sorumlu olacağını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.