Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Direniş füzeleri, işgal rejimini gafil avlıyor

Gazze’deki direniş grupları, Siyonist rejimin barbarca saldırı ve katliamına karşı işgal topraklarındaki hedefleri yeni geliştirdiği füzelerle vuruyor. Artık işgal topraklarındaki her nokta direniş füzelerinin hedefi ve menzilindedir.

Bu bağlamda, Filistin İslami Cihat Hareketi Askeri Kanadı Sözcüsü Ebu Hamza, eli kanlı işgalci rejime karşı yürütülen savaşta başta Kasım füzesi olmak üzere, yeni füzeler devreye girdiğini duyurdu.

Pazar günü bir açıklama yapan Filistin İslami Cihat Hareketi Askeri Kanadı Kudüs Tugayları Sözcüsü Ebu Hamza, şöyle dedi:

Siyonist rejimle şimdiki savaşta yeni ve gelişmiş füzeler kullanılmıştır. Bu füzelerden biri Cumartesi günkü füzeli saldırıda kullanılan gelişmiş Kasım füzesidir.

Sözcü Ebu Hamza, Filistin direnişinin elinde bulunan füzelerin menzili Tel aviv, Aşdod, Aşkalan, Sedirot ve işgal altındaki topraklarda diğer kentleri kapsadığını belirterek, düşmanı gafil avlayacak birçok yeni imkanları bulunduğunu vurguladı.

Bu arada sosyal paylaşım sitelerinin kullanıcıları, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü’nün şehit komutanı General Hac Kasım Süleymani’nin onuruna adlandırılan Kasım füzelerinin direniş tarafından siyonist rejime karşı kullanılmasını olumlu karşıladı.

İzzeddin Kassam Tugayları, işgal rejimi savaş uçaklarının bugün sabah saatlerinde Gazze’deki siviller ve sivil alanlara yönelik saldırılarına karşılık olarak, işgal topraklarındaki Beer Saba ve Nakab bölgelerine onlarca roket ve füze fırlattı.

Kassam Tugayları, Siyonist rejimin Gazze’deki sivillere yönelik saldırısına yanıt olarak bu bölgeleri hedef aldığını duyurdu.

İzzeddin Kassam Tugayları açıklamasında, Beer Saba bölgesine 12 füze fırlattığını belirtirken, işgal rejimi bu füzelerden 5’ini imha ettiğini, diğerlerinin de açık alana düştüğünü ileri sürdü.

Filistin kaynakları, işgal rejiminin bugün sabah bir saatten az bir sürede Gazze’de en az 100 noktaya saldırı düzenlendiği bildirdi.

Bu arada işgal rejimi İsrail’in dün Gazze’de uluslararası televizyonların bulunduğu binayı yerle bir etmesine yönelik tepki gelmeye devam ediyor.

Bu bağlamda, Katar merkezli televizyon kanalı Al Jazeera, İsrail’in Gazze’de içinde ofisinin bulunduğu yüksek katlı binayı vurarak yıkmasını barbarca bir eylem olarak nitelendirdi.

Al Jazeera Medya Ağından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’deki ofisini yıkması kınanarak, uluslararası topluma gazetecilerin korunması çağrısında bulunuldu.
Korsan İsrail ordusu Cumartesi günü akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, Gazze’den işgal altındaki topraklara 278 roket ve füze fırlatıldığını duyurdu

Amerikan Associated Press (AP) haber ajansının Başkanı ve CEO’su Gary Pruitt, İsrail ordusunun Gazze’de AP ve Aljazeera gibi uluslararası medya kuruluşlarının da olduğu binayı hedef almasına ilişkin yazılı açıklama yaparak, İsrail ordusunun AP ofisinin bulunduğu binayı vurması karşısında “şoke olduklarını” ve “dehşete düştüklerini” açıkladı.

Öte yandan, ABD Başkanı Jeo Biden yönetiminin İsrail’in Filistinlilere saldırılarına yönelik tutumuna tepki gösteren ABD’li Müslüman Kongre üyesi Ilhan Omar, “ABD’nin bu şiddetli katliamı desteklemesi mide bulandırıcı ve ahlak dışı” ifadesini kullandı.

Siyonist rejimle Filistinli direniş grupları arasında başlayan son çatışmalarda şimdiye kadar 10 siyonist Kudüs Kılıcı harekatında helak oldu, onlarca siyonist yaralandı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (31) içerik yüklenmiştir.