FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş grupları düşmanı acıtacak eylemlerini sürdürecek

Siyonistlere karşı Batı Yaka’nın El-Halil ve Ramallah şehirlerinde yapılan eylemleri tebrik eden Filistin direniş gruplarının askeri kanatları, bu eylemlerin Siyonistlerin Filistin halkına karşı işlediği cinayetlere karşı yapılmış doğal misillemeler olduğunu, bunların son olmayacağını aksine yeni eylemlerin habercisi ve kıvılcımı olacağını ifade ettiler.

Filistin direniş gruplarına bağlı 13 askeri kanat adına dün akşam (02 Eylül Perşembe) Gazze’de bir basın toplantısı yapıldı. Toplantıda basın bildirisini okuyan Hamas’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde şöyle dedi: “Filistin direnişi ortak cihad eyleminde ve cephe koordinasyonunda çok ileri bir aşamaya geçmiştir. Direnişin yaptığı eylemler Siyonist işgal rejimini acıtacak nitelikte olacak.”

Ramallah yönetiminin düşmanla müzakerelere başlamasını reddettiklerini belirten direniş grupları, bu müzakerelerin düşmanın Filistin halkına karşı işlediği cinayetleri örtmek amacıyla yapıldığına dikkat çektiler.

Ebu Ubeyde’nin okuduğu basın bildirisinde ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Bu müzakerelerin Filistin halkının üzerinden geçmesine asla izin vermeyeceğiz. Yapılan görüşmelere ve Filistin toprağının satılmasına karşı direnişin de bir sözü olacak. Fetih’in düşmanla müzakerelere başlaması, Filistin halkını arkadan vurmak, işgalcileri meşru görmek, şehitlerin kanını görmezlikten gelmek, Filistin halkıyla Filistinli esirlerin sıkıntılarına arkasını dönmekten başka bir şey değildir.”

Siyonistlerin yaptıklarına karşı cihad ve direniş seçeneğinin önlerinde durmaya devam ettiğini ve buna bağlı olduklarını bir kez daha yineleyen direniş grupları, düşmana karşı tüfeğin omuzda olmaya devam edeceğini ifade ettiler.

Ramallah yönetiminin El-Halil eyleminin ardından direniş mücahitlerine karşı başlattığı barbar saldırıları kınayan ve olup bitenler karşısında sessiz kalmayacaklarını belirten Filistinli direniş gruplarının askeri kanatları, Fetih’ten direniş gruplarına yaptığı baskı ve saldırılara son vermesini ve zaman geçmeden aklını başına almasını istediler.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Mayıs 2024 (78) içerik yüklenmiştir.