FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş Grupları: “Mescid-i Aksa’ya Saldırılar Karşısında Sabrımız Sonsuz Değil”

Gazze Şeridi’nde faaliyet gösteren direniş grupları, Mescid-i Aksa’yı hedef alan cinayetler karşısında sabırlarının çok uzun sürmeyeceğini belirterek, Mescid-i Aksa’da yaşananlar karşısında sessiz kalan Filistin Yönetimi’ni ve Arap rejimlerini kınadı.

İşgal güçlerinin bu sabah (13 Eylül Pazar) Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskın sırasında cemaatten ve murabıtlardan onlarca kişi yaralandı.

Filistinli grupların konuyla ilgili yayınladığı ortak bildiriyi Gazze’de düzenlenen basın toplantısında Hamas liderlerinden İsmail Rıdvan okudu.

Bildiride, Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekân bakımından ikiye bölmek isteyen işgal rejiminin bu planını uygulamasına asla izin verilmeyeceği ifade edildi.

Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınların devam etmesinin olası sonuçlarından tamamen işgal yönetiminin sorumlu olacağını kaydeden gruplar, canlarıyla ve bedenleriyle Mescid-i Aksa’yı savunan Kudüs halkını, erkek ve kadın murabıtları da selamladı.

Filistin Yönetimi’nin tavrını ve Arap rejimlerinin duyarsızlığını eleştiren gruplar, işgal güçleriyle yürütülen güvenlik koordinasyonuna son verilmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.