FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş gruplarından terör devletine uyarı

Gazze’de Mescidi Aksa ve Filistinli Esirlere Destek konferansına katılan Filistin direniş grupları Kudüs meselesinin kırmızı çizgi olduğunu belirterek, işgal rejimini Kudüs ve Mescidi Aksa’ya dokunmaması konusunda uyardılar. Direniş grupları devamla, Mescidi Aksa’ya dokunmanın bölgede önlenmesi zor sosyal patlamalara neden olacağını ifade ettiler.

Direniş grupları bu uyarılarını Filistin Mücahit Tugayları’nın dün (13 Nisan Salı) Gazze’nin Han Yunus şehrinde Mescidi Aksa ve mukaddes İslamî mekânlar ile Siyonist işgal zindanlarında bulunan ve son günlerde haklı bazı taleplerinin yerine getirilmesi için direnişe geçen esirlere destek için düzenlediği konferansta yaptılar.

Hamas hareketinden milletvekili Yahya Musa söz alarak şöyle dedi: “Kudüs herhangi bir toprak parçası değildir. Kudüs medeniyet merkezidir. Kudüs Filistin halkının ve İslam’ın kimliğidir. Kudüs işgal rejiminin elindeyse bu ümmet hâlâ uyuyor demektir.”

Açılış konuşmasını yapan Mücahit Tugayları liderlerinden Nail Ebu Avde Ebu Ziyad ise “Kudüs’ün bir tek karışından bile vazgeçmeyiz. Bu bizim canımıza mal olsa da bundan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Konferansa katılan İslamî Cihad Hareketi temsilcisi Şeyh Hıdır Habib ise şunları ifade etti: “Ümmetin onurunu, mukaddesatını ve akidesini savunmak bizim için bir şereftir. Bugünkü çatışma önceki çatışmalar gibi sıradan bir çatışma değildir. Bugünkü çatışmanın temelinde hak ve batıl çatışması vardı. Filistin ancak direniş ve cihad ile geri alınabilir. Filistin davasını düşürmek için yapılan bütün entrikalar başarısız kalacaktır. Bizler Filistin’de bu çatışmanın ön safındayız. Dolayısıyla bizim direnmemiz, sebat etmemiz ve bu yürüyüşümüzü sonuna kadar götürmemiz gerekir.”

Halk Direniş Komitesi’ni temsilen konferansa katılan Ebu İbrahim EL-Kaysi ise “Kudüs İslamî bir şehir ve Filistin devletinin ebedi başkenti olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.