FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş gruplarının misilleme saldırılarında 4 siyonist gaspçı yaralandı

Siyonist işgal güçleri, bu sabah (11 Kasım Pazar) Filistin direniş gruplarının misilleme olarak işgal hedeflerine attığı füzeler nedeniyle dört Siyonist gaspçının yaralandığını itiraf etti.

İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Aharonot’un internet sitesinde yayınlanan habere göre, Shaar Hanegev Yahudi Yerleşkesi’nde iki Siyonist gaspçı ve Sderot Yahudi Yerleşkesi’nde de iki Siyonist gaspçı atılan füzelerden etrafa saçılan şarapnel parçalarıyla yaralandı. Saldırıda bir aracın da hasar gördüğü bildirildi.

Siyonist işgal güçlerinin açıklamasından hemen önce, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, El-Mücahidin Tugayları, Salahuddin Tugayları, En-Nasır Tugayları, El-Ensar Tugayları ve El-Aksa Bekçileri ile birlikte Siyonist işgal rejimine ait askeri hedeflere misilleme saldırıları düzenlediğini bildirmişti.

Siyonist işgal güçleri, Gazze Şeridi’ne yakın bölgelere dün gece 30’u aşkın Grad füzesi düştüğünü açıkladı. Demir Kubbe füze savunma sisteminin de Gazze Şeridi’nden atılan üç füzeyi engellediğini ifade eden işgal güçleri, direniş gruplarının füze saldırıları nedeniyle birçok bölgede elektriklerin kesildiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.