HaberlerLübnanOrtadoğu

Direniş güçleri ABD’nin yeni projesini de boşa çıkartabilir

Lübnan Hizbullah Hareketi Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı, bölgenin direniş ekseninin elde ettiği zaferler sonrası yeni bir aşamaya girdiğini belirtti.

“El Nashra” websitesinin haberine göre, Lübnan Hizbullah Hareketi Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı Şeyh Ali Damuş, bölgedeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Damuş, “Bir yandan Suriye, Irak ve Lübnan’daki direniş güçlerinin elde ettiği zaferler diğer yandan da Tekfiri-Amerika’nın projesinin başarısızlıkla sonuçlanmasıyla birlikte bölgemiz yeni bir aşamaya girdi” açıklamasını yaptı.

Lübnan Hizbullah Hareketi Yürütme Konseyi Başkan Yardımcısı, sözlerini şöyle sürdürdü: ABD, Siyonist Rejim ve Suudi Arabistan ile birlikte, Araplar ve Siyonistler arasında sözde barış sağlamaya çalışıyor. Bunun yanı sıra Arapların İran ve direniş güçlerine karşı durmalarını istiyor.

İran ile direniş güçlerinin bölgedeki yapıcı gücüne değinen Şeyh Ali Damuş, “Bu güç vasıtasıyla ABD ile bölgedeki müttefiklerinin yeni komploları da boşa çıkartılabilir” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Kapalı