FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş güçleri ilk defa Fagot Füzesi kullandı

Siyonist askeri kaynaklar, Gazze’deki direniş güçlerinin dün işgal ordusuna ait zırhlı bir araca karşı Fagot tipi yeni bir füze kullandığını iddia etti.

İşgal radyosu verdiği haberde, işgal ordusuna bağlı denetleme kurulunun Filistin direniş güçlerinin dün akşam Gazze’nin sınır bölgesinde devriye gezen işgal ordusuna ait zırhlı bir araca Fagot füzesi attığı yönünde bir haberin yayınlanmasına izin verdiğini duyurdu.

Rus yapımı ve lazer ışınlarıyla hedefe yönlendirilen Fagot füzesi, atıldıktan sonra bile hedefe doğru yönlendirilme özelliğine sahip güçlü bir füzedir.

2,5km’lik bir menzili olan Fagot füzesi, Lübnan’daki Hizbullah hareketinin 2006 savaşında kullandığı Kornet füzelerinin sahip olduğu menzilin yarısına sahiptir.

Siyonist işgal ordusu daha önce de direniş güçlerinin zırhlı araçları tahrip etme gücüne sahip yeni füzeler ele geçirdiğini iddia etmiş, iddia Kassam Tugayları tarafından doğrulanmadığı gibi, yalanlanmamıştı da.

Gazze’ye çok yakın mesafede mevzilenen işgal ordusu, şimdiye kadar çok kıt imkânlarla kendisine karşı duran Filistin direniş güçlerinin çok daha güçlü ve gelişmiş silahlar elde etmesinden korkuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.