FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş Güçleri İşgal Ordusuna Ait Kontrol Noktasına Saldırı Düzenledi

Filistinli direnişçiler bu sabah (19 Eylül Perşembe) erken saatlerde, Batı Yaka’nın kuzeyinde işgal ordusuna ait askeri kontrol noktasına saldırı düzenledi.

İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri ile Fetih Hareketi’nin askeri kanadı El-Aksa Şehitleri Tugayı’nın Cenin yakınlarındaki “El-Celeme” askeri kontrol noktasına düzenlenen ortak eylemi üstlendiğini söyledi.

Kudüs Müfrezeleri, eylemin ardından yayınladığı bildiride, bir grup direnişçinin El-Aksa Şehitleri Tugayı üyeleriyle birlikte dün gece geç saatlerde El-Celeme askeri kontrol noktasına yoğun bir şekilde ateş açtığını ve bir süre sonra olay yerinden çekildiğini açıkladı.

Bugünkü eylemin önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek eylemlerin başlangıcı olduğunu ifade eden Kudüs Müfrezeleri, eylemin işgal güçlerinin Filistinlilere yönelik gelişigüzel saldırılarına ve iki gün önce İslam Et-Tubasi’nin şehit edilmesine misilleme olduğunu söyledi.

İsrail Radyosu, işgal ordusu kaynaklarına dayanarak verdiği haberde, ikinci Cenin savaşının başlamak üzere olduğunu, başta Kudüs Müfrezeleri ve El-Aksa Tugayları olmak üzere Filistinli grupların durumu on yıl öncesine götürmeye hazır olduğunu belirtti.

Haberde ayrıca, işgal ordusunun ne pahasına olursa olsun kampların yeniden silahlanmasına ve Batı Yaka’da şiddetin hakim olmasına izin vermeyeceği iddia edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.