FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş güçleri, yakın zamanda Batı Şeria’da da varlığını gösterecek

Hamas’ın Siyasi Büro Şefi Halid Meşal, ”Direniş güçleri, yakın zamanda Batı Şeria’da da varlığını gösterecek” dedi.

Meşal, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta, ez-Zeytune Danışma ve Araştırma Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, Filistin davasına ait sabit değerlerin değişmeyeceğini belirterek, ”İsrail ile yapılan son ateşkes direnişten yüz çevirmek değil, Filistin’in özgürlüğe kavuşma yollarını çeşitlendirmektir” dedi.

Batı Şeria’da yaşanan güvenlik zafiyetinin nedenini, Filistin direniş güçlerinin bölgede bulunmayışına bağlayan Meşal, yakın zamanda bu güçlerin Batı Şeria’da da varlığını göstereceğini söyledi. Meşal, Filistin’in özgürlüğü için Arap ülkeleri ile Filistin’in ortak hareket etmesinin zorunlu olduğunu da vurguladı.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki devrimlerin yol açtığı değişimlerin, Filistin’in özgürlüğe ulaşması için uygulanan stratejileri zenginleştirdiğini belirten Meşal, ”Arap devrimleri, Filistin’in özgürlüğü yolundaki mücadelesinde Hamas’a uygun ortamı sağladı” diye konuştu.

Hamas lideri, ”Arap devrimlerinden sonra Mısır, Tunus, Libya gibi bazı ülkeler ile ilişkilerimiz güçlendi” dedi.

Hamas lideri, bununla birlikte Suriye halkının Filistin direnişine destek verdiğini ifade etti.

Meşal, Hamas’ın Filistin davasındaki rolüne de dikkati çekerek, ”Hamas, direnişin ruhudur. Bu sadece sözden ibaret değil, bilakis Filistin meselesi, Hamas’ın değişmeyen sabit değerlerindendir” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2021 (24) içerik yüklenmiştir.