FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş hareketlerinden Ateş Seli operasyonuna övgü

ABD ve İsrail gözetiminde Batı Yaka’da bir polis yönetimi oluşturan gayrimeşru Abbas yönetimi dün akşam işgalci siyonistlere karşı gerçekleştirilen ve dört işgalcinin öldürüldüğü eylemden sonra her tarafta tutuklamalar gerçekleştirirken Filistin direniş hareketleri eylemi takdir eden ve destekleyen açıklamalar yaptı.

Özgürler Hareketi’nin yaptığı açıklamada bu eylemin siyonist işgalcilerin saldırılarına bir cevap niteliği taşıdığı ve takdir edilmesi gereken kahramanca bir eylem olduğu vurgulandı. Açıklamada Filistin halkına ve kutsal değerlerine karşı insanlık dışı saldırılarını artıran siyonist işgalcilerin saldırılarına cevap niteliğindeki bu tür eylemlerin artırılması gerektiği dile getirildi. Açıklamada Hamas’ın askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları’nın böyle bir eylem gerçekleştirebilmesinin, onun tüm tasfiye planlarından daha büyük olduğunu göstermesi açısından önem taşıdığı belirtildi.

Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi’nin askerî kanadı durumundaki Ulusal Direniş Tugayları tarafından yapılan açıklamada da el-Halil eyleminin işgalcilerin Filistinlilere karşı Batı Yaka ve Gazze’de düzenlenen saldırılara karşı doğal ve haklı bir cevap olduğu hatırlatıldı. Ulusal Direniş Tugayları açıklamasında bu eylemin aynı zamanda işgalcilerin Kudüs’teki yahudileştirme faaliyetlerine de bir cevap niteliği taşıdığı vurgulandı.

İslami Cihad Hareketi, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Nasır Salahuddin Tugayları gibi diğer direniş örgütleri de el-Halil eylemini desteklediklerini ve takdir ettiklerini bildiren açıklamalar yayınladılar.

İşgal devletiyle işbirliği içinde ve ABD güdümünde hareket eden Mahmud Abbas ise Washington’dan yaptığı açıklamada eylemi kınadığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Ocak 2022 (23) içerik yüklenmiştir.