HaberlerHasan NasrullahLübnanOrtadoğu

Direniş, hegemonya despotluk ve işgale karşı cevaptır

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah direnişin; işgal, hegemonya ve despotluğa karşı halkın doğal bir cevabı olduğunu belirtti.
Nasrullah Şehit Komutanlar günü münasebetiyle yaptığı ve el-Menar uydu kanalının yayınladığı konuşmasında; bölgede barış, istikrar ve adaleti sağlayanların direniş hareketleri olduğunu ifade etti. Aynı zamanda insanların onurlarını çiğneme, zulüm, haksızlık ve adaletsizliğe dayalı olarak kurulan istikrarın gerçek bir istikrar olmadığı gibi barış da olmadığını ekledi.
Adaletin, milyonlarca Filistinli göçmenin anavatanlarına ve diyarlarına dönmeleriyle birlikte kutsallıkların asıl sahiplerine iade edilmelerini gerektirdiğine vurgu yapan Nasrullah, gerçek bir adalet için Filistin halkının topraklarının tamamı üzerine bağımsız devletini kurması, insanlığa karşı çirkef cinayetler ve savaş suçları işleyenlerden hesap sorulmayı zorunlu kıldığını açıkladı.
Hizbullah Genel Sekreteri, sahte bir barışı aramak ve ödün vermenin hakları gerçek sahiplerine iade etmeyeceğini, tam tersine katillere ödüller sunacağını belirtirken, bunun kesinlikle hiç bir şekilde barış sağlamayacağına dikkat çekti.
Nasrullah, Ortadoğu’da istikrarın sağlanması, hakların asıl sahiplerine iade edilmesi ve siyonist katillerin yargılanmaları için uluslararası mahkemelerin kurulmasında ABD’nin nerede yer aldığı sorusunu dile getirdi.
Geçen otuz yıl içinde İsrail ve bölgedeki ABD sistemi ile direniş projesi arasında çarpışmanın devam ettiğine işaret eden Nasrullah, tüm bu süre içinde Suriye’nin mücadele ederek boyun eğmediğini, Filistin halkının da direniş ve intifadasını sürdürdüğüne vurgu yaptı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (20) içerik yüklenmiştir.