FilistinHaberlerOrtadoğu

Direniş Komiteleri: Savaşı başlatan işgal rejimi sonuçlarına da katlanmalıdır

Filistin’de faaliyet gösteren Halk Direniş Komiteleri sözcüsü Ebu Mücahid, işgal ordusunun son zamanlarda yaptığı ateşkes ihlallerinin Filistin direniş grupları tarafından görmezlikten gelinemeyecek noktaya ulaştığını söyledi.

Halk Direniş Komiteleri sözcüsü son gelişmelerle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada Direniş Komiteleri sözcüsü, Kudüs Müfrezelerinden mücahitlerin bu şekilde katledilmesinin tehlikeli bir tırmanış olduğunu belirterek, savaşı başlatan işgal rejiminin bunun sonuçlarına da katlanması gerektiğini ifade etti.

Şehitlerin kanını yerde bırakmayan, işgalcinin hesaplarını alt üst eden direniş kahramanlarını selamladıklarını belirten Ebu Mücahid, bugünden sonra direniş güçlerinin işgalcinin cinayetlerine sessiz kalmayacağına dikkat çekti.

Halk Direniş Komitelerinin askeri kanadı Nasır Salahuddin Tugaylarının işgalcinin başlatabileceği bir savaşa hazırlıklı olduğunun altını çizen Ebu Mücahid, işgale karşı İslamî Cihad Hareketindeki kardeşlerinin yanında olduklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.